Mõmmipere madalseiklusrada

MÕMMIPERE MADALSEIKLUSRADA

Imavere lasteaia õuealale on kerkinud vahva madalseiklusrada, et pakkuda põnevat ning arendavat tegevust lastele. Rada võimaldab lastel harjutada eelkõige tasakaalu, täpsust ja harjuda kõrgusega. Teatavasti on lastel olemas loomulik huvi ronimise ja turnimise vastu ning seiklusrada on suurepärane vahend iseenda proovilepanekuks.

Mõmmipere seiklusrada koosneb 7 platvormist (0,5-0,8m kõrgusel, 10 elementi kogupikkusega ca 57,5 meetrit), mis on omavahel ühendatud erinevate tross-sildadega. Viimasel seiklusraja etapil saavad lapsed sooritada õhusõidu mööda trossi.

Seiklusraja ehitas 3park OÜ, kelle rajatud on näiteks Nõmme, Valgeranna, Pirita Seikluspark, lisaks üle 20 madalseiklusraja lasteaedadele ja külakeskustele. Seiklusraja ehitus toimus vastavalt standardile EN  15567-1, lisaks on arvestatud mänguväljakute standartiga EN 1176-1:2008. Puudele on rada kinnitatud viisil, mis ei vigasta neid ja on kooskõlas Keskkonnaametiga.

Seiklusraja ehitamisele aitasid kaasa: Imavere vald, Imavere jahimehed, Stora Enso Eesti AS Imavere Saeveski, Graanul Invest AS, San Revilo AS, Felkman OÜ, Hiiehaldjas OÜ, Imavere Soojus OÜ,  Hanna Miia ja Helena Marii Haljas, lapsevanemad.

Suur-suur tänu kõikidele toetajatele suure ja vahva unistuse täitumise eest! See on heategu, mis paneb laste silmad kohe kindlasti särama!                                                                                                     

Seiklusrada on eelkõige Imavere lasteaia laste kasutuses. Kõigile ronimishuvilistele on rada avatud esmaspäevast reedeni alates 17:30-st ning laupäeviti ja pühapäeviti. Seiklusrada on mõeldud kuni 10-aastastele lastele.

Vahva ja ohutu seiklemise tagamiseks on kehtestatud reeglid. Seiklusrada on videovalve all.

MÕMMIPERE MADALSEIKLUSRAJA REEGLID

  • SEIKLUSRAJALE TOHIB MINNA AINULT TÄISKASVANU ( OMA ÕPETAJA VÕI EMA-ISA) LOAL JA JUURESOLEKUL.
  • RAJAL OLLES EI TOHI MÜRADA, PEAB OLEMA TÄHELEPANELIK JA ETTEVAATLIK.
  • RAJAL PEAB LIIKUMA AINULT ÜHES SUUNAS. VASTASSUUNAS LIIKUMINE ON KEELATUD!
  • RAJALE MINNA JA SEALT ALLA TULLA VÕIB AINULT SELLEKS ETTENÄHTUD KOHTADEST.
  • PLATVORMILT ALLA HÜPPAMINE ON KEELATUD!
  • ÜHTE RAJA OSA TOHIB LÄBIDA KORRAGA ÜKS LAPS.
  • ÜHEL PLATVORMIL VÕIB KORRAGA OLLA ÜKS LAPS.

SEIKLUSRADA ON MÕELDUD KUNI 10-AASTASTELE LASTELE!

SEIKLUSRADA ON VIDEOVALVE ALL!

Mõmmi uudised

Kolmapäeval, 15.juunil toimus projekti „Mereaastal merd avastamas“ raames lasteaia väljasõit RMK Kabli looduskeskusesse ja Luitemaa looduskaitsealale. Antud projekti rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus 666 euroga. Suur tänu ka Ilmataadile, sest reisipäev oli päikseline ja suviselt soe.

Esimene loodushariduslik programm, milles osaleti, kandis nimetust „Üle luite tuppa“ ning toimus Rannametsa-Tolkuse 2,2 km pikkusel loodusõpperajal. Reisiseltskond jagunes kaheks ning giidide saatel asuti retkele. Tutvuti Luitemaa looduskaitsealale jäävate luidetega  ja muistse merelahe soostumise tagajärjel tekkinud Tolkuse rabaga. Lapsed said uurida luite ja raba mitmekesist elustikku ja liikide omavahelist seost. Erilist elevust tekitas vaatetornis käimine, sest vaade ümbritsevale oli  ääretult lummav. Vaatamata suurele tuulele käisid üleval ära ka kõige pisemad lapsed.  Pärast rabamatka suunduti Kabli looduskeskuse puhkealale ning peeti piknikku.

Teise programmi „Merelt maale ja maalt merele“ raames tutvuti RMK Kabli looduskeskusega ning käidi Kabli rannas. Looduskeskuse majas said lapsed uudistada linnu- ja loomatopiseid, kalasid, linnumune, putukaid. Laste tähelepanu köitsid suured metsateemalised seinapusled. Pärast ringkäiku majas suunduti rannaretkele, mille käigus uudistati rannamaastikku. Giid rääkis Läänemerest, Liivi lahe taimestikust, loomastikust, kaladest ja lindudest. Lapsed said liivaga mängida ja ka jalgupidi vees sulistada. Viimane tegevus oli eriti meeltmööda! Märkamatult oldigi „5 tundi merd avastatud“ ning tuli Imaveresse hakata tagasi sõitma.  Enne ärasõitu tehti veel ka niinimetatud jäätisepeatus.

Reis oli põnev ja hariv, reisiseltskond vahva ja tubli! Kokku osales väljasõidul 48 inimest ( 31 last + 17 täiskasvanut).

 Seiklusraja avamine 055

Kolmapäeval, 1.juunil toimus Mõmmipere seiklusraja pidulik avamine. Lastekaitsepäeval toimunud sündmus pani silmad särama nii lastel kui täiskasvanutel. Sündmus algas Mõmmipere laulu laulmisega. Seiklusraja ideest ja selle teostamisest rääkis direktor Heidi Arula. Ta märkis, et unistada tuleb suurelt ja julgelt. Kui aasta tagasi tundus idee teostamine üpris utoopiline, siis täna räägib rajatis enda eest  ise.

Seiklusraja rajamisele kaasa aitajaid tänati temaatilise tänukirjaga ja lasteaia märgiga. Tervituseks kõnelesid vallavanem Jüri Ellram, lapsevanem Ants Välimäe,  põhikooli direktor Raivo Tamm, 3park OÜ tegevjuht Vahur Teder. Kõnelejad märkisid, et lastele on loodud suurepärane võimalus kehalise aktiivsuse arendamiseks ja iseenda proovilepanekuks.

Seejärel oligi aeg seiklusraja avamiseks lint läbi lõigata. Selle tähtsa tegevuse toimetasid ära lapsed– Helena Marii ja Hanna Miia Haljas, Merili Kala ja Robin Randalainen.  Lasteaiaõu täitus hetkega  rõõmu ja lustiga. Iga laps  sai endale alustuseks valida talle jõukohase rajaosa ning reegleid järgides ja täiskasvanute juhendamisel saadi suurepäraselt hakkama! Kõige rohkem meeldib lastele vast raja viimane atraktsioon –õhusõit mööda trossi. Tundub, et meie laste suvi saab olema vahvat ronimisseiklust täis!

Elagu meie särasilmsed lapsed!

Tuult tiibadesse, armsad sõbrad!

Neljapäeval, 26.mail toimus lõpetajate pidu „Tuult tiibadesse!“. Käesoleval kevadel saatis lasteaed teele oma 28. lennu. Lasteaia lõpetasid: Gredi Mett, Johanna Soo, Jesslin Kivimurd, Helena Marii Haljas, Merili Kala, Rasmus Soo, Keiro Anvelt, Matthias Maasikpalu, Raul Eilmann, Henri Palmi, Oliver Melnikov.

Pidulik sündmus algas õpetajate esitatud tervitusluuletusega. Seejärel tulid lõpetajaid mängukaaslaste nimel tervitama Marii Kutsar ja Romet Randalainen. Marii esituses kõlas laul, Romet luges luuletuse. Peale mudilaste etteastet astus saali Jussike, kes otsis oma lemmikpäeva Reedet, kuna teised päevad on tema jaoks väga igavad. Lõpetajad näitasid Jussikesele, mida nemad lasteaias teevad ja kuidas saab oma päevi huvitavaks muuta. Selleks, et Reedeni jõuda, alustati Esmaspäevast. Päevadel külaskäimisi ilmestasid lõpetajate laul, luuletus, tants ja väikesed ülesanded. Nii jõutigi üheskoos Pühapäevani ning Jussike leidis päeva väga vahva olevat.

Ja oligi käes aeg tunnistuste kätte andmiseks. Direktor Heidi õnnitles lõpetajaid ja lapsevanemaid tähtsa sündmuse puhul. Tunnistuste andmisel  luges Jussike ette  igat last iseloomustava jutukese, mis oli koostatud teiste laste arvamuste põhjal. Lõpetajale kingituseks  märk, rahakott, ajaleht ja roosiõis. Oma head soovid andsid lastele kaasa õpetaja Inna ja õpetaja Liia.

Lõpetajate ja vanemate nimel tänas õpetajaid Helin Haljas. Tänutäheks anti üle vahva tänukiri, õpetajatele ja õpetajaabidele kaunid sallid, lisaks kõikidele maja täiskasvanutele lill.

Pärast tunnistuste andmist oli külalistel võimalus lõpetajate õnnitlemiseks. Pidulik sündmus lõppes pildistamisega.

Tuult tiibadesse, armsad sõbrad! Kordaminekuid ja rõõmu Teie kooliteele!

Kevadpäevad 049

Kolmapäeval, 25.mail toimus direktor Heidi vastuvõtt lõpetajatele ehk pidulik lõunasöök lasteaia saalis.  Saali oli kaetud lilleseadetega ja nimekaartidega laud. Vastuvõtu menüü: kanakints, kartul, koorekaste,  porgandi-ananassisalat, vaniljejäätis kirssidega, morss, sidrunivesi. Lõunasöök möödus  mõnusalt vesteldes ja maailmaasjade üle arutades. Räägiti lasteaiaelust ja peatselt algavast kooliteest, rõõmudest ja ootustest.  Vahva, et lõpetajate seas on arhitekt, loomaarst, õpetaja, paar juuksurit.

Lõunasöögi lõppedes kinkis Heidi igale lapsele piibelehekimbu ja Mõmmi šokolaadi. Ettevõtmine valmistas suurt rõõmu nii vastuvõtjale kui lastele!

Kevadpäevad 009

Kolmapäeval, 25.mail toimunud laadapäeval oli  elevust palju. Kaupa oli palju ja valik suur. Pakuti mitut sorti küpsetisi, mänguasju nii poistele kui tüdrukutele, ehteid. Laada lõppedes olid letid enam-vähem tühjad ja rahakotid sente täis (kõhud saiakesi täis!). Nii ostjad kui müüjad olid vaatamata suurele laadamelule rahulolevad ja õnnelikud. Koju viidi meelepärast kaupa nii endale kui pereliikmetele.

Matkapäev 014

Teisipäev, 24.mai – matkapäev.  Kevadist matkapäeva, kuhu saab pikniku jaoks oma söögi-joogi kaasa võtta, oodatakse väga. Ilm ettevõtmiseks oli suviselt soe. Matkateel uuriti kevadist loodust. Kaisumõmmid matkasid piimandusmuuseumi õuele. Müramõmmide matkatee viis õpetaja Liliani juurde Papli tallu ning marumõmmid käisid Paia oja ääres. Sihtkohtades peeti mõnusalt piknikku, mängiti, kiiguti ja joosti niisama ringi.  Marumõmmi rühma koolieelikud saatsid mööda oja teele  pudeli, mille sees olid sedelid laste nimedega.  Pudelisse sai lisatud ka lasteaia telefoninumber ja meiliaadress  palvega, et leidja sellest märku annaks. Nüüd ootavad lapsed suure põnevusega, kas keegi pudeli leiab ja ühendust võtab!

Marumõmmide Oostriku matk 016

Neljapäeval, 19.mail toimus Marumõmmi rühma väljasõit Endla looduskaitsealale Norra-Oostriku allikaid uudistama. Ilm ettevõtmiseks oli imeilus, sest õhtupoolik oli päikseline ja tuulevaikne. Allikate retke alustati Purskava allika juurest. Vaatepilt tekitas lastes suurt elevust. Värskendavat allikavett proovisid kõik lapsed ning karget jooki võeti koju kaasagi. Seejärel suunduti Sopa allika juurde. Allika juurde viis matkarada (1 kilomeeter!), mille vahetus läheduses sai vaadata ja uurida erinevaid taimi – kullerkuppe, kannikesi, jänesekapsast. Vaatevälja jäi ka mitu suurt tormis murdunud puud oma võimsa juurerägastikuga. Sopa allikas – 4,8 meetri sügavune imeliselt läbipaistva veega allikas, mille  põhjast oli paista väiksemgi puujuur või kivike. Allikamatk lõppes Norra allika ja Valtri kaevu uurimisega. Retke käigus kohati mitmeid meie loomaliigi esindajaid nagu suur kull, jänes, rebane.

Seejärel võeti suund Kilplala teemaparki. Kilplalas uudistasid lapsed puukujusid, põnevust tekitas kilplaste akendeta ja ukseta maja.  Pargi grillplatsil peeti piknikku – juurviljasalat, grillvorstid ja rabarberikook maitsesid imehästi. Rõõmsal meelel mängiti liikumismänge, hullati ja joosti niisama ringi.

Retkeliste suur-suur aitäh Toivo Vaksale ettevõtmisele kaasa aitamise eest!

Imaveresse tagasi jõudes suundusid nooremad lapsed kodudesse, ent koolieelikud jäid lasteaeda ööbima. Kuna õhtu oli ilus, jäädi mõneks ajaks veel õue mängima. Tubased tegevused olid põnevad ja valmistasid suurt rõõmu. Erilist lusti pakkus tegevus – „Tantsi järgi!“ ja seda just poistele. Oma tantsuoskust prooviti spetsiaalsete tantsuvideode järgi ning tantsulusti jätkus pikaks ajaks. Iga laps sai tegeleda talle meeldiva tegevusega – joonistamisega, mängimisega, multifilmi vaatamisega. Kui õues oli juba pimedamaks läinud, toimus traditsiooniline ringkäik majas. Ettevõtmine tekitas elevust, sest osa lapsi oli märganud ka majavaimu. Aeg-ajalt on seda heatahtlikku ja armast olevust ikka nähtud!  Puuviljaamps ja hambapesu ning peagi oli aeg magama minna. Magati traditsioonide kohaselt põrandal. Loeti unejuttu ja arutati maailma asju, igatahes  juttu jätkus kauaks. Viimased vaprad uinusid pärast südaööd. Selleaastane kauaoodatud lasteaias ööbimine oli teoks saanud!

DSC05062

Reedel, 13.mail toimus suur heategevuslik kevadkontsert. Kontserdi konferansjeena  astus publiku ette Henri Palmi. Kevadkontsert algas õpetaja Eha kandlemänguga ja Marumõmmi rühma tüdrukute esinemisega. Peolised said esimest korda näha uusi rahvariideid. Nimelt valmisid kevadpeoks esimesed 6 komplekti lasteaia päris omi rahvariideid. Kihelkonna rahvariideis pisipiigad esitasid rahvalaulu „Tiiu, talutütrekene“  ja rahvatantsu „Õige ja vasemba“. Seejärel oli võimalus kõigil peolistel kaasa laulda – ühislauluna kõlas „Linnupüüdmise laul“. Pidu jätkus erinevate laulu – ja tantsunumbritega. Esinesid kõigi 3 rühma mudilased, lisaks deklamaatorite konkursil silmapaistnud väikesed deklamaatorid ning valla laste lauluvõistlustel osalenud laululapsed. Õnnela muusikastuudio lapsed esitasid rahvalaulu „Tead sa, naaber?“ ning solistidena esinesid klaveril Marii Kutsar („Ümmargune kuu“) ja Hanna Miia Haljas („Karumõmmi unelaul“) ning Helena Marii Haljas kitarrilooga („Juba linnukesed“). Kristini tantsuringi tüdrukud esitasid 2 balletielementidega tantsukest. Värvilistes õhulistes seelikutes pisikesed balleriinid olid imearmsad oma esimesi ballettipoose tehes. Laste esinemise vahele lugesid õpetaja Liia ja Henri laulu- ja tantsunumbreid sissejuhatavaid ja ilmestavaid salmikesi. Kevadkontsert oli tujuloov ja rõõmuküllane, sellest sai osa nii suur kui päris väike vaataja ja kuulaja.

Peolised said osta laste ja õpetajate poolt meisterdatud esemeid, toetades sellega järgneva 6 rahvariidekomplekti soetamist.

Suur-suur tänu kõikidele esinejatele ja juhendajatele! Päikest ja suurt rõõmu kaunitesse kevadpäevadesse!

pildid 060

Kolmapäeval, 11.mail toimus Müramõmmi rühma spordipäev. Parimad väikesed sportlased selgusid nelja ala (30m jooks, pallivise, hoota kaugushüpe, pikamaajooks)  kokkuvõttes ja nendeks osutusid tüdrukutest Hanna-Brith Pelt, Karolina Melnikov, Marite Moorits ja poistest Arto Nõmmik, Robin Randalainen, Jaan Sander Välimäe.

Teisipäeval, 10.mail said lapsed vaadata Keila Miku-Manni Lasteteatri etendust “Imeilus”. Kaunite kostüümidega lavastus meeldis eriti tüdrukutele, sest tegemist oli muinasjutulooga, mille peategelaseks uhke  ja paraku ka upsakas kuninganna.

 

Marumõmmi spordipäev 003Teisipäeval, 3.mail toimus Marumõmmi rühma kevadine spordipäev. Võistlusaladeks oli jooks, pallivise, kaugushüpe ja krossijooks. Nelja ala kokkuvõttes osutusid parimateks väikesteks sportlasteks tüdrukutest Jesslin Kivimurd (1.koht), An Tõnise ja Merili Kala (2.-3. koht) ja poistest Rasmus Soo (1.koht), Keiro Anvelt (2.koht) ja Romet Randalainen (3.koht).

Perepäev 083

Neljapäeval, 28.aprillil sai teoks perepäev „Käbi ei kuku kännust kaugele“. Südamekuu raames toimuv sündmus on sportlik ja tervislikku eluviisi väärtustav. Perepäeva nimest lähtuvalt peavad lapsevanemad oma hoiakutega lastele igati eeskujuks olema ning liikumine ja sportimine on kindlasti üks võimalus selleks. Sündmuse lähenedes oli väike mure ilma pärast, mis osutus asjatuks. Päike küll ennast ei näidanud, ent ilm oli soe, tuulevaikne ja sajuta.  Piimandusmuuseumi õuealale oli üles seatud 6 liikumispesa: „Klotsijooks“, „Kotijooks“, „Pallislaalom“, „Soo ületamine“, „Ketimäng“, „Jalgpallitribla“. Kõik pered said endale ka tegevuspassi, kuhu pärast ühe või teise tegevuse sooritamist tehti märge.

Tegevused pakkusid rõõmu nii lastele kui emadele-isadele. Pärast kolmveerand tundi väldanud aktiivset liikumistegevust koguneti kiigeplatsile piknikku pidama. Toimus traditsioonile õnneloos. Seekord naeratas loosiõnn järgmistele peredele: Šelgunov, Aas, Kutsar, Lemvald (peaauhind!).

Täname kõiki meie vahvaid peresid sündmusel kaasa löömise eest!                                         

 Aitäh piimandusmuuseumile korraldamisele kaasa aitamise eest!

Projekti “Imavere valla laste mänguväljaku täiendamine” raames paigaldati 11.aprillil lasteaia õuealale 2 uut atraktsiooni: veoauto Tommi ja poom.  Projekti rahastab Kohaliku omaalgatuse programmi 2015  meede 2 “Elukeskkonna ja kogukonnateenuste arendamine” summaga 946,44 eurot.  Projekt valmis MTÜ Imavere Spordiklubi ja Imavere lasteaia koostöös ning  projekti kogumaksumus oli 1998 eurot.

Tommi -auto 004

 

RM-KYSK_logo_reg_toetuseks-Vektor-suur_sygis2015

Aprillikuu on üleriigiline südamekuu „ Liigu kogu südamest“. 18.-22.aprill 2016Mõmmipere südamenädal, mille tähtsamaks eesmärgiks oli laste kehalise aktiivsuse suurendamine läbi erinevate liikumistegevuste. Tervisekasvatus oli lõimitud kõikide valdkondade ja teemadega, mida nädala jooksul käsitleti ning toimusid mitmed põnevad tegevused: erinevad liikumistegevused, kunstitegevused, kokkamine (südamesalati,  terviseampsude, smuuti valmistamine).

Esmaspäeval viidi kõikides rühmades läbi tervisetund. Õpetajad rääkisid lastele, kui tähtis on hooliv suhtumine tervisesse ja  tervisliku eluviisi väärtustamisest. Tervisetunnis oli oluline teema ka ohtude ja õnnetuste ennistamine ja õnnetuste korral õigesti käitumine.

Teisipäev oli pallimängupäev. Lapsed võimlesid pallidega, mängisid erinevaid pallimänge: korvpall, jalgpall, käsipall. Poistele meeldib väga jalgpall ning seepärast peeti üks äge jalgpallimatš ka ära. Vanemas aiarühmas korraldati mitu vahvat kombineeritud teatevõistlust, kus tähtsal kohal vahenditena olid just erinevad pallid.

Mõmmipere südamenädal 024

Kolmapäevasel matkapäeval sõideti Eistveresse ja tehti ring ümber sealse järve. Ilm matkamiseks oli  igati sobilik. Taevas oli aprillikuule omaselt kord päikseline, kord vihmahall. Matkateel uudistati tärkavat loodust, laste silmad otsisid elumärke nii maalt, veest kui taevast. Kõige rohkem oli elutegevust märgata vees, nimelt konnasid ja parte. Traditsiooniliselt korjati ära ka järve ääres vedelenud praht (mida sel aastal oli väga vähe!). Pärast matka mängiti ja joosti kuni bussi saabumiseni mõisapargis.

Südamenädal 2 064

Neljapäeval toimus Mõmmimäe jooksukross. Jooksurada oli põnev –  rada kulges mööda mäeveert ja tiigi pikikallast, start ja finiš olid mäetipus. Esimesena asusid jooksurajale Kaisumõmmi  rühma mudilased. Raja läbimine ei tekitanud mingit raskust, õnnelike ja naerusuistena jõuti finišisse! Hiljem jätkus jaksu veel teinegi ring teha. Müramõmmi rühma kiiremad: Karolina Melnikov, Kerli Tõnise, Emili Eilmann, Arto Nõmmik, Robin Randalainen, Andre Nõmmik. Marumõmmi rühma kiiremad: Merili Kala, Jesslin Kivimurd, Gredi Mett,  Rasmus Soo, Romet Randalainen, Keiro Anvelt.

Pärast jooksukrossi mängiti veel maastikumängu. Vanema aiarühma mängu käigus tuli lasteaia õuealalt üles otsida 5 suurt punast südant. Seekord oli kiirem ja tähelepanelikum poiste meeskond, kes leidis üles lausa 4 südant. Noorema aiarühma lapsed pidid õuealalt leidma aga rõngad, kus asusid kuldsed südamekesed. Igal lapsel oli kaart, mis näitas, mis värvi rõngas tema südamekene asub.

Südamenädal 3 012

Südamenädal lõppes reedel ühise võimlemispeoga „Teeme südamele pai“. Alustuseks kutsus õpetaja Liia koos vanema aiarühma lastega võimlemisringi kõik nooremad lapsed ning üheskoos sooritati suhteliselt mahukas võimlemiskava. Seejärel asusid oma võimlemiskavasid näitama  sõimerühma ja noorema aiarühma mudilased. Kaisumõmmi rühma lapsed näitasid kaaslastele metsloomade erinevaid liikumisviise: rebase hiilimist, karukõndi, jänku hüppamist jne.  Müramõmmi rühma kava kandis nime „Putukate kevadlend“. Peo lõppedes õppisid lapsed smuutit valmistama. Vitamiinirikas jook maitses imehästi. Südamenädal lõppes laste tunnustamisega – kõik lapsed said südamemedali, „terviseampsu“-kleepsu, südametega õhupalli. Mõmmimäe jooksukrossi parimad lisaks karikad ja medalid.

Südamenädala tegemisi toetab ja rahastab Tervise Arengu Instituut.

Neljapäeval, 21.aprillil käis lasteaias Toomas Prantsibel, kes rääkis lastele Lõuna-Ameerika ämblikest – linnutapikutest. Külaline oli näidisteks kaasa toonud mitmed kenad ämblike esindajad.

Teisipäeval, 5.aprillil said lapsed vaadata Lasteteater Koiott lastelavastust „Vihmaussi merereis“. Lustakas etendus rääkis Eestist pärit vihmauss Meelisest, kes läks laia maailma vaalaskala otsima, sest  vaala nägemine pidavat õnne tooma. Oma teekonnal sattus ta põnevatesse paikadesse ja kohtus mitme põneva tegelasega, kes talle nõu ja jõuga abiks olid.

Naljapidu 008

Reedel, 1.aprillil toimus kostümeeritud mängupidu „Naer on terviseks!“. Naljapäeva tähistati lõbusate mängude, laulude ja tantsude saatel. Sündmust juhtis Võlur (õpetaja Ülle), kes võlus ja tegi muid igasuguseid trikke. Peolistel oli eelnevalt tarvis selgeks õppida kas lõbus luuletus, naljajutt, naljalaul või võlutrikk.  Leidus mitu julget last ja õpetajat, kes sõpradele oma oskusi ja võlutrikke näitasid. Peol hakkas silma mitu vahvat kostüümiga tegelast (Marii Kutsar, Jaan Sander Välimäe, Gredi Mett).

Teeme ise teatrit! 008

28.-31.märts –  draamanädal „Teeme ise teatrit!“. Draamanädala raames kutsusid kõik rühmad oma sõpru teatrisse. Kaisumõmmi rühm mängis vene muinasjutu ainetel seatud „Tare tarekest“.  Teatrisse sissepääsuks oli naeratus ja väljapääsuks aplaus! Väikestel näitlejatel olid vahvad peakatted ja tarekesena kasutati  uut mängumaja.   Õpetaja Anne suunamisel ja julgustamisel tuli teatri tegemine hästi välja!  Müramõmmi  rühma lavastus kandis nime „Hundilugu“ – kurja alguse ja mõnusa lõpuga lugu. Õpetaja Liliani juhendamisel mängiti seekord käpiknukkudega.     Marumõmmi rühma etenduse nimi oli „Kana Kaaga ja tema sõbrad“ . Lavastus köitis vaatajaid muusikaliste vahepalade ja kostüümidega. Õpetaja Liia juhendamisel oli selgeks õpitud küllaltki  pikk lavastus, kus rolle ja teksti omajagu. Draamanädala raames räägiti rühmades teatrist ja näitleja tööst ning sellest, kuidas saab ise kodus ja lasteaias teatrit teha. Mängiti rolli- ja situatsioonimänge kasutades selleks erinevaid draamavahendeid: näpu- ja käpiknukud, mänguasjad, peakatted, kostüümid, sirmid jne.

Neljapäeval, 24.märtsil tähistas lasteaiapere kevadpühi mängupeoga „Muna on targem kui kana“. Väikesed peolised  said kõik endale „pühademuna“, milledega kaunistati saalis olevad pajuoksad. Pidu algas lavastusmänguga. Nimelt said lapsed vaadata muusikaõpetaja Eha poolt nukkudega mängitud pühadeteemalisest etendust „Päikesele külla!“. Õpetaja Edi luges lastele muinasjutu, kuidas lihavõttejänesed värvisid mune, milledest hiljem tulid hoopiski tibud välja. Lapsed tantsisid veel tibutantsu ning mängisid rahvamänge. Peo lõppedes sai iga  laps kingitusena kaasa võtta pajuokstel rippuva munakese.

Kolmapäeval, 16.märtsil oli lasteaias Hea Tuju Teater ning lapsed said osa nende lustakast lasteetendusest „Reinuvader ja Võsavillem“. Lavastuses oli ohtralt laulu ja tantsu, lapsi üllatati isegi „mullisajuga“!

Esmaspäeval, 14.märtsil tähistasime emakeelepäeva väikeste deklamaatorite konkursiga „Kui sõna selge, siis joru julge“. Kuna käesolev aasta on kuulutatud merekultuuriaastaks, siis lugesid lapsed mereteemalisi luuletusi. Sündmus algas muusikapala kuulamisega, milleks oli Jaan Tätte  „Oja“. Õpetaja Anne rääkis mere tähtsusest. Lapsed mõistatasid merega seonduvaid mõistatusi, arutlesid vanasõnade ja mere kohta käivate ütluste üle. Kõige esimestena tulid kaaslaste ette kaisumõmmid, kes esitasid üheskoos luuletuse „Silk, silk, silmapilk“. Üksikesinejana astus kaaslaste ette  Kertu Kaljusaar („Suitsupääsuke“), kes tunnistatigi sõimerühma parimaks väikeseks deklamaatoriks. Müramõmmide tublid luuletuste lugejad olid: Kristelle Kurss, Karolina Melnikov,  Marite Moorits, Kerli Tõnise, Mirtel Pullisaar, Emili Eilmann, Mirjam Kasar, Liise Härm, Robin Randalainen, Arto Nõmmik, Andre Nõmmik,  Mehis Must.  Parimateks  tunnistati: 1.koht –  Jaan Sander Välimäe („Kus on taadid?“), 2.koht – Hanna-Brith Pelt („Mere kaldal“), 3.koht – Jessper Kivimurd („Kaks kalameest“).

Marumõmmide lugejad: Jesslin Kivimurd, Marinelle Maasing, An Tõnise, Johanna Soo, Kaisa Heleen Rull, Merili Kala, Olari Kala, Romet Randalainen, Raul Eilmann, Matthias Maasikpalu, Klen-Kenneth Erm. Parimateks tunnistati: 1.koht – Helena Marii Haljas („Ilm“), 2.koht – Marii Kutsar („Aerumees“), 3.koht – Sandra Selgunov („Meri“). Kõik väikesed deklamaatorid said kiidukirja ja vitamiiniampsu, parimad lisaks ka „meremagusat“.

7.-11.märts – tüdrukute nädal, mille raames korraldati rühmades mitmeid vahvaid ettevõtmisi. Pisipiigad meisterdasid ehteid, tegid soenguid, valmistasid küpsisetorti. Peas uhked kroonid ja põskedel kaunid maalingud, said kõik tunda end tõeliste printsessidena.