Oktoobrikuu üritused

Allalaaditud fail

********************************************************************************

3.-7.OKTOOBER     LEIVANÄDAL“RUKKILEIB MEIE LAUAL“

TEISIPÄEV, 4.OKTOOBER     LASTELAVASTUS „KÜBARAPIDU“

KOLMAPÄEV, 19.OKTOOBER     KULDRAAMATU JUTUVEST (ettelugemispäev) 

NELJAPÄEV, 20.OKTOOBER     PILDISTAMISPÄEV            

NELJAPÄEV, 27.OKTOOBER     KAISUKARUDE PARAAD JA NÄITUS  (mängupidu)

Raamatukogupäevad  (17.-30.oktoober)   

********************************************************************************

Mõmmipere madalseiklusrada

MÕMMIPERE MADALSEIKLUSRADA

Imavere lasteaia õuealale on kerkinud vahva madalseiklusrada, et pakkuda põnevat ning arendavat tegevust lastele. Rada võimaldab lastel harjutada eelkõige tasakaalu, täpsust ja harjuda kõrgusega. Teatavasti on lastel olemas loomulik huvi ronimise ja turnimise vastu ning seiklusrada on suurepärane vahend iseenda proovilepanekuks.

Mõmmipere seiklusrada koosneb 7 platvormist (0,5-0,8m kõrgusel, 10 elementi kogupikkusega ca 57,5 meetrit), mis on omavahel ühendatud erinevate tross-sildadega. Viimasel seiklusraja etapil saavad lapsed sooritada õhusõidu mööda trossi.

Seiklusraja ehitas 3park OÜ, kelle rajatud on näiteks Nõmme, Valgeranna, Pirita Seikluspark, lisaks üle 20 madalseiklusraja lasteaedadele ja külakeskustele. Seiklusraja ehitus toimus vastavalt standardile EN  15567-1, lisaks on arvestatud mänguväljakute standartiga EN 1176-1:2008. Puudele on rada kinnitatud viisil, mis ei vigasta neid ja on kooskõlas Keskkonnaametiga.

Seiklusraja ehitamisele aitasid kaasa: Imavere vald, Imavere jahimehed, Stora Enso Eesti AS Imavere Saeveski, Graanul Invest AS, San Revilo AS, Felkman OÜ, Hiiehaldjas OÜ, Imavere Soojus OÜ,  Hanna Miia ja Helena Marii Haljas, lapsevanemad.

Suur-suur tänu kõikidele toetajatele suure ja vahva unistuse täitumise eest! See on heategu, mis paneb laste silmad kohe kindlasti särama!                                                                                                     

Seiklusrada on eelkõige Imavere lasteaia laste kasutuses. Kõigile ronimishuvilistele on rada avatud esmaspäevast reedeni alates 17:30-st ning laupäeviti ja pühapäeviti. Seiklusrada on mõeldud kuni 10-aastastele lastele.

Vahva ja ohutu seiklemise tagamiseks on kehtestatud reeglid. Seiklusrada on videovalve all.

MÕMMIPERE MADALSEIKLUSRAJA REEGLID

  • SEIKLUSRAJALE TOHIB MINNA AINULT TÄISKASVANU ( OMA ÕPETAJA VÕI EMA-ISA) LOAL JA JUURESOLEKUL.
  • RAJAL OLLES EI TOHI MÜRADA, PEAB OLEMA TÄHELEPANELIK JA ETTEVAATLIK.
  • RAJAL PEAB LIIKUMA AINULT ÜHES SUUNAS. VASTASSUUNAS LIIKUMINE ON KEELATUD!
  • RAJALE MINNA JA SEALT ALLA TULLA VÕIB AINULT SELLEKS ETTENÄHTUD KOHTADEST.
  • PLATVORMILT ALLA HÜPPAMINE ON KEELATUD!
  • ÜHTE RAJA OSA TOHIB LÄBIDA KORRAGA ÜKS LAPS.
  • ÜHEL PLATVORMIL VÕIB KORRAGA OLLA ÜKS LAPS.

SEIKLUSRADA ON MÕELDUD KUNI 10-AASTASTELE LASTELE!

SEIKLUSRADA ON VIDEOVALVE ALL!

Mõmmi uudised

Koerus sügismängudel 056

Esmaspäeval, 26.septembril Koerus toimunud Järvamaa 10. lasteaedade sügismängudel osales lasteaia meeskond koosseisus Kaisa Heleen Rull, Marinelle Maasing, Romet Randalainen, Olari Kala, Klen-Kenneth Erm, Christian Tamm, saatjatena Edi Kirik ja Heidi Arula. Sügismängud olid pühendatud merekultuuriaastale ja kandsid uhket nimetust “Siidilipp ja hõbepurjed, kuldne laev läks merele!” Sündmus algas rongkäiguga Koeru kooli staadionil ning lipu heiskamisega. Heameelt sai tunda selle üle, et osalesid kõik maakonna lasteaiad. Pärast ühist soojendusharjutuste tegemist said kõik meeskonnad purjekaga kaardi, kus purje peal oli kirjas tegevuspesade  läbimise järjekord. Kokku oli vaja sooritada 7 tegevust, mis kõik olid seotud mere ja meremeestega. Näiteks tuli nööre sõlmida, vett vedada, ujumisrõngast läbi pugeda, “merd ületada” jne. Tegevuspesad asusid Aruküla mõisa pargis, pesavalvuriteks sini-valge triibulistes särkides madrused. Sooritatavad ülesanded olid lahedad,  pakkusid lastele elevust ja rõõmu ning tunnike tegutsedes mööduski märkamatult.

Sügismängud lõppesid taas rivistusega. Lapsed said  sini-must-valge paelaga medalid, plaastrikarbid ja kõik meeskonnad uhke karika. Lõpetuseks joodi maitsvat smuutit ning söödi õunu. Ettevõtmist soosis imeilus sügisilm.

Aitäh korraldajale, Koeru lasteaiale, sügismängude vahva teostuse eest!

Kohukesi tegemas 19

Teisipäeval, 20.septembril käisid Marumõmmi rühma mudilased piimanädala raames Eesti Piimandusmuuseumis kohukesi tegemas. Muuseumi pedagoog Tiina Lippant rääkis piima kui toiduaine tähtsusest lapse toidulaual. Lapsed arutasid, milliseid toite saab piimast teha. Seejärel pandi mütsid pähe, põlled ette, pesti käed hästi-hästi puhtaks ja asutigi kohukesi tegema. Kõik said tükikese kohupiima, mille nad glasuurisid šokolaadiga ja kaunistasid erivärviliste dražeedega. Kohukesed nägid imeilusad välja ja nagu hiljem selgus, olid ka imemaitsvad. Pärast kohukesetegu suunduti muuseumi õuealale seinamaale vaatama, piimapukkidele ronima ning kiigeplatsile kiikuma ja mängima. Kiigeplatsil söödi ka kohukesed ära.

Kolmapäeval, 21.septembril käisid Marumõmmi ja Müramõmmi rühma mudilased taas muuseumis, seekord karaskit ja võid  söömas.

Mõmmipere suur-suur tänu Tiinale põnevate muuseumitundide eest!

Mirtel ja Mattias vanaemaga

Neljapäeval, 15.septembril toimunud vanavanemate peol lustisid lapsed koos oma armsate vanavanematega. Ettevõtmisest osa saama oli kutsutud ka sõbrad päevakeskusest. Jällegi sai rõõmu tunda vanavanemate rohke osavõtu üle.

Koosolemine algas muusikaõpetaja Eha Kalviku tervitusega ning ühise laulumänguga. Seejärel esitasid vanema aiarühma lapsed laulu rukkilillest ja luuletuse vanaemast. Päevakeskuse muusikaring esitas imeilusa laulu. Ühislauluna kõlanud „Kaugel külas“ tuli aga nii hästi välja, et võiks minna kasvõi üleriigilisele võistulaulmisele.

Linda Lääts ja Inga Väli andsid üle imelise kingituse, milleks oli käsitööna meisterdatud Pilistvere rahvariietes poiss ja tüdruk. Vahvad nukud valmisid eelkõige Inga eestvedamisel ja kätetööna.

Nukud

Heidi Arulal oli omakorda heameel päevakeskuse rahvale üle anda 5 väikekannelt. Nimelt soetati KOP kevadvooru raames projektiga „Ühel meelel, kandlekeelel“ 10 väikekannelt, et lasteaia lapsed saaksid üheskoos  päevakeskuse muusikaringiga kandlemängu õppima hakata.

Pärast pooltundi saalis suunduti rühmadesse. Lapsed näitasid vanavanematele oma rühmaruume, mänguasju, joonistusi. Õpetajad viisid läbi ühistegevusi lastele ja vanavanematele ning rääkisid, milline on lapse lasteaiapäev.  Lapsed andsid vanaemadele-vanaisadele üle kingitused: kaisumõmmid pildid käejäljega, müramõmmid kaardid ja prossid, marumõmmid lilled ja helkurid.  Ja loomulikult kalli-kallid pealekauba!

Meeleolukas koosolemine lõppes õuepiknikuga. Vanaemad olid ohtrasti kaasa toonud head-paremat piknikulaua tarbeks ning lapsed said sellest kõigest ainult head meelt tunda.  Oli päikseline, tegus ja rõõmus hommikupoolik, mida jäävad meenutama nii väikesed kui suured.

Kingitus memmele

MEIE SOOV ON ÕIGE VÄIKE –                                                                                          

PAISTKU TEILE ÕNNEPÄIKE!

AITÄH,  ARMSAD VANAVANEMAD! AITÄH, SÕBRAD PÄEVAKESKUSEST!             

Tere Mõmmi!

Neljapäeval, 1.septembril  tähistas lasteaiapere teadmistepäeva ja uue õppeaasta algust mängupeoga „Tere Mõmmi!“. Lasteaia saalis oli lapsi ootamas ja tervitamas  Mõmmi. Mõmmi uuris, kuidas lastel suvi on läinud, palju keegi on pikemaks kasvanud ja kas tarkust ka tasapisi on juurde tulnud. Alustuseks lauldi üheskoos laulu „Kui sul tuju hea“. Tuju heaks lauldud,  õpetas Mõmmi lastele, kuidas on kõige lihtsam viis tähed selgeks saada. Külaline näitas ette, kuidas saab selgeks näiteks A-tähe. Laste liitmise ja lahutamise oskust kontrollis Mõmmi aga õunte abil. Lõbusas „Valgusfoorimängu“ käigus vaadati, kas värve tuntakse ja turvaliselt linnas liigelda osatakse.  Mõmmi kiitis laste arukust, julgust ja rõõmsat meelt.

Lasteaiaperet oli tähtsa päeva puhul tervitamas vallavanem Jüri Ellram, kes soovis tegusat ja rõõmsat õppeaastat ning andis kingituseks üle uhke lillekimbu ja  meepurgi.

Ühises mänguringis lauldi ja tantsiti, Mõmmi jagas lastele mõmmi-maiust. Mängupeo lõppedes tegid kõik rühmad koos Mõmmiga pilti.

Kolmapäeval, 15.juunil toimus projekti „Mereaastal merd avastamas“ raames lasteaia väljasõit RMK Kabli looduskeskusesse ja Luitemaa looduskaitsealale. Antud projekti rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus 666 euroga. Suur tänu ka Ilmataadile, sest reisipäev oli päikseline ja suviselt soe.

Esimene loodushariduslik programm, milles osaleti, kandis nimetust „Üle luite tuppa“ ning toimus Rannametsa-Tolkuse 2,2 km pikkusel loodusõpperajal. Reisiseltskond jagunes kaheks ning giidide saatel asuti retkele. Tutvuti Luitemaa looduskaitsealale jäävate luidetega  ja muistse merelahe soostumise tagajärjel tekkinud Tolkuse rabaga. Lapsed said uurida luite ja raba mitmekesist elustikku ja liikide omavahelist seost. Erilist elevust tekitas vaatetornis käimine, sest vaade ümbritsevale oli  ääretult lummav. Vaatamata suurele tuulele käisid üleval ära ka kõige pisemad lapsed.  Pärast rabamatka suunduti Kabli looduskeskuse puhkealale ning peeti piknikku.

Teise programmi „Merelt maale ja maalt merele“ raames tutvuti RMK Kabli looduskeskusega ning käidi Kabli rannas. Looduskeskuse majas said lapsed uudistada linnu- ja loomatopiseid, kalasid, linnumune, putukaid. Laste tähelepanu köitsid suured metsateemalised seinapusled. Pärast ringkäiku majas suunduti rannaretkele, mille käigus uudistati rannamaastikku. Giid rääkis Läänemerest, Liivi lahe taimestikust, loomastikust, kaladest ja lindudest. Lapsed said liivaga mängida ja ka jalgupidi vees sulistada. Viimane tegevus oli eriti meeltmööda! Märkamatult oldigi „5 tundi merd avastatud“ ning tuli Imaveresse hakata tagasi sõitma.  Enne ärasõitu tehti veel ka niinimetatud jäätisepeatus.

Reis oli põnev ja hariv, reisiseltskond vahva ja tubli! Kokku osales väljasõidul 48 inimest ( 31 last + 17 täiskasvanut).

 Seiklusraja avamine 055

Kolmapäeval, 1.juunil toimus Mõmmipere seiklusraja pidulik avamine. Lastekaitsepäeval toimunud sündmus pani silmad särama nii lastel kui täiskasvanutel. Sündmus algas Mõmmipere laulu laulmisega. Seiklusraja ideest ja selle teostamisest rääkis direktor Heidi Arula. Ta märkis, et unistada tuleb suurelt ja julgelt. Kui aasta tagasi tundus idee teostamine üpris utoopiline, siis täna räägib rajatis enda eest  ise.

Seiklusraja rajamisele kaasa aitajaid tänati temaatilise tänukirjaga ja lasteaia märgiga. Tervituseks kõnelesid vallavanem Jüri Ellram, lapsevanem Ants Välimäe,  põhikooli direktor Raivo Tamm, 3park OÜ tegevjuht Vahur Teder. Kõnelejad märkisid, et lastele on loodud suurepärane võimalus kehalise aktiivsuse arendamiseks ja iseenda proovilepanekuks.

Seejärel oligi aeg seiklusraja avamiseks lint läbi lõigata. Selle tähtsa tegevuse toimetasid ära lapsed– Helena Marii ja Hanna Miia Haljas, Merili Kala ja Robin Randalainen.  Lasteaiaõu täitus hetkega  rõõmu ja lustiga. Iga laps  sai endale alustuseks valida talle jõukohase rajaosa ning reegleid järgides ja täiskasvanute juhendamisel saadi suurepäraselt hakkama! Kõige rohkem meeldib lastele vast raja viimane atraktsioon –õhusõit mööda trossi. Tundub, et meie laste suvi saab olema vahvat ronimisseiklust täis!

Elagu meie särasilmsed lapsed!