Aprillikuu sündmused

PÄIKE TAEVAS PUISTAB KULDA,

PAITAB HELLALT MUSTA MULDA.

PUHKEB PUNG JA TÄRKAB LILL,   

KÄTTE JÕUDNUD ON APRILL!                       

 

 

 

 

 

NELJAPÄEV, 13.APRILL     “TIBUDE JA JÄNKUDE PARAAD” (KOSTÜMEERITUD MÄNGUPIDU)

KOLMAPÄEV, 19.APRILL     LASTEETENDUS “LAMBA SAMBA”

17.-21.APRILL     MÕMMIPERE SÜDAMENÄDAL        

MAIKUUS     “TERVES KEHAS TERVE VAIM” (SPORTLIK PEREÜRITUS)         

                                                                                                 

 

Mõmmipere madalseiklusrada

MÕMMIPERE MADALSEIKLUSRADA

Imavere lasteaia õuealale on kerkinud vahva madalseiklusrada, et pakkuda põnevat ning arendavat tegevust lastele. Rada võimaldab lastel harjutada eelkõige tasakaalu, täpsust ja harjuda kõrgusega. Teatavasti on lastel olemas loomulik huvi ronimise ja turnimise vastu ning seiklusrada on suurepärane vahend iseenda proovilepanekuks.

Mõmmipere seiklusrada koosneb 7 platvormist (0,5-0,8m kõrgusel, 10 elementi kogupikkusega ca 57,5 meetrit), mis on omavahel ühendatud erinevate tross-sildadega. Viimasel seiklusraja etapil saavad lapsed sooritada õhusõidu mööda trossi.

Seiklusraja ehitas 3park OÜ, kelle rajatud on näiteks Nõmme, Valgeranna, Pirita Seikluspark, lisaks üle 20 madalseiklusraja lasteaedadele ja külakeskustele. Seiklusraja ehitus toimus vastavalt standardile EN  15567-1, lisaks on arvestatud mänguväljakute standartiga EN 1176-1:2008. Puudele on rada kinnitatud viisil, mis ei vigasta neid ja on kooskõlas Keskkonnaametiga.

Seiklusraja ehitamisele aitasid kaasa: Imavere vald, Imavere jahimehed, Stora Enso Eesti AS Imavere Saeveski, Graanul Invest AS, San Revilo AS, Felkman OÜ, Hiiehaldjas OÜ, Imavere Soojus OÜ,  Hanna Miia ja Helena Marii Haljas, lapsevanemad.

Suur-suur tänu kõikidele toetajatele suure ja vahva unistuse täitumise eest! See on heategu, mis paneb laste silmad kohe kindlasti särama!                                                                                                     

Seiklusrada on eelkõige Imavere lasteaia laste kasutuses. Kõigile ronimishuvilistele on rada avatud esmaspäevast reedeni alates 17:30-st ning laupäeviti ja pühapäeviti. Seiklusrada on mõeldud kuni 10-aastastele lastele.

Vahva ja ohutu seiklemise tagamiseks on kehtestatud reeglid. Seiklusrada on videovalve all.

MÕMMIPERE MADALSEIKLUSRAJA REEGLID

  • SEIKLUSRAJALE TOHIB MINNA AINULT TÄISKASVANU ( OMA ÕPETAJA VÕI EMA-ISA) LOAL JA JUURESOLEKUL.
  • RAJAL OLLES EI TOHI MÜRADA, PEAB OLEMA TÄHELEPANELIK JA ETTEVAATLIK.
  • RAJAL PEAB LIIKUMA AINULT ÜHES SUUNAS. VASTASSUUNAS LIIKUMINE ON KEELATUD!
  • RAJALE MINNA JA SEALT ALLA TULLA VÕIB AINULT SELLEKS ETTENÄHTUD KOHTADEST.
  • PLATVORMILT ALLA HÜPPAMINE ON KEELATUD!
  • ÜHTE RAJA OSA TOHIB LÄBIDA KORRAGA ÜKS LAPS.
  • ÜHEL PLATVORMIL VÕIB KORRAGA OLLA ÜKS LAPS.

SEIKLUSRADA ON MÕELDUD KUNI 10-AASTASTELE LASTELE!

SEIKLUSRADA ON VIDEOVALVE ALL!

Mõmmi uudised

Teisipäeval, 14.märtsil tähistasime emakeelepäeva väikeste deklamaatorite konkursiga „Mina ka“.  Laste esituses kõlanud luuletused rääkisid meie kaunist emakeelest, kevadest, lapsest ja tema tegemistest, vahvatest asjadest ja nähtustest meie ümber. Luuletusi sai õpitud nii kodus kui lasteaias.

Müramõmmi rühma tublid luuletuste lugejad olid: Piret Palmi (1.koht), Emili Eilmann (2.koht), Kertu Kaljusaar (3.koht), Mia Lorena Marmor (eripreemia), Kadrili Oja (eripreemia), Mirjam Kasar, Liise Härm, Getter Männiste, Marten Moorits, Cris Eilmann, Mehis Must, Oskar Repnau.

Marumõmmi rühma tublid deklamaatorid olid: Hanna-Brith Pelt (1.koht), Jaan Sander Välimäe (2.koht), Kerli Tõnise (3.koht), Kaisa-Heleen Rull (eripreemia), Marite Moorits (eripreemia), Robin ja Romet Randalainen (eripreemia), Lilli Johhanna Teas (eripreemia), Marii Kutsar, Sandra Šelgunov, Marinelle Maasing, Meriliis Härm, Marili Taul, Bert Repnau, Olari Kala, Lukas Martti Teas, Jessper Kivimurd. Kõik lugejad said kiidukirja ja kamatahvli.

Veebruaris välja kuulutatud jutukonkursil „Oma lugu“ osalesid: Heleriin Rõlkov, Marite Moorits, Sandra Šelgunov, Hanna-Brith Pelt, Mirtel Pullisaar, Marinelle Maasing.  Laste kirjutatud luuletused ja jutud ning joonistatud pildid olid väga vahvad ja „rääkisid oma loo“ tähtsatest kodustest ja Eesti asjadest. Tublid autorid said kiidukirjad ja kamatahvli.

Esmaspäeval, 13.märtsil käisid aiarühmade mudilased rahvamajas etendust „Tsirkuse maagia“ vaatamas. Laste ette astus kloun, kes naerutas publikut ja tegi põnevaid mustkunstitrikke. Teda abistas assistent Katariina ja publiku seast valitud vanemad koolilapsed. Erilist elevust tekitas nooremate laste seas just Katariina etteaste oma hoolealustega, kelledeks olid kaks koera ja kass. Särasilmil vaadati, kuidas loomakesed läbi rõnga hüppasid, keerutasid, tantsisid. Oli vahva hommikupoolik  koos tsirkusemaagiaga!

6.-10.märts – tüdrukute nädal. Tüdrukute nädal oli täis põnevaid tüdrukute jutte ja tegemisi. Tüdrukud tegid õmblustööd (õmblesid nööpe ja traageldasid), kokkasid (valmistasid küpsisetordi), pidasid pidu. Müramõmmi tüdrukud meisterdasid endile uhked kroonid, marumõmmi tüdrukud aga printsessid ja paleed. Kolmapäev ja neljapäev olid „kostüümipäevad“ ning siis võisid tüdrukud kanda uhkeid kleite ja peakatteid, ühesõnaga kostümeerida  end kelleks tahes. Kõige rohkem liikus majas ringi printsesse ja haldjaid, ent oli ka mõni ingel ja isegi lepatriinu piiga.

Teisipäeval, 7.märtsil said lapsed vaadata Hea Tuju Teatri lasteetendust „Planeet Neemo“.

Teisipäeval, 28.veebruaril tähistasime vastlapäeva. Laste ja õpetajate rõõmuks sai seda seekord lumiselt teha. Mõmmimäel oli parasjagu niipalju lund, et kõik vastlalised said oma liud lastud ning lund jätkus ka lumekindluse ja lumememmede tegemiseks. Paraku tuleb märkida, et mäelt lahkudes oli see üpris lumetuks ja roheliseks muutunud. Lõunalauas söödi hernesuppi ja vastlakukleid. Kõik lapsed said kaela papist- pidust vastlamedalid ja taskusse kuldsed šokolaadimedalid. Hõissa, vastlad!

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime vabariigi sünnipäeva mängupeoga „Sini-must-valge“. Saal oli piduehteis – seintel  sinasid rukkililled ja aukohal  troonis Eesti lipp. Pidu algas hümni laulmisega. Tore oli kuulata-vaadata, kui hästi vanemad lapsed oskavad hümni kaasa laulda. Seejärel toimus väike kontsert. Kaisumõmmid marssisid  rukkilille ja lipulaulu saatel, müramõmmid lugesid luuletuse kodumaast ning marumõmmide esituses kõlas laul „Mulle meeldib Eestimaa“ ja luuletus „Vabariigi aastapäevaks“. Pidu lõppes ühises laulu- ja tantsuringis.

Elagu Eesti!

Rahvuskultuuri nädala (20.-23.veebruar) raames räägiti rühmades armsast Eestimaast ja Eesti Vabariigist, elust vanasti ja tänapäeval, kultuuritraditsioonidest, kuulsatest inimestest ja tegemistest. Kunstitegevustes kajastati meie rahvussümboolikat  ja armsaid Eesti asju.  Lasteaiapere toidulauda rikastasid rahvustoidud – esmaspäeval söödi kama, teisipäeval  odrakaraskit ning kolmapäeval  valmistasid vanema aiarühma lapsed tervele lasteaiaperele kaeraküpsiseid.

Esmaspäeval, 20.veebruaril toimus õpetajate ja lastevanemate ühiskoolitus „Lahendused laste probleemidele“. Koolitust viis läbi Järvamaa Rajaleidja Keskuse sotsiaalpedagoog Heidi Antons.

Neljapäeval, 16.veebruaril külastas lasteaeda Lasteteater Lepatriinu ning lapsed said vaadata nende lustakat lastelavastust „Ahhaa, Ehhee, Ohhoo“. Etendus õpetas lastele, kui tähtis on oma mänguasju hoida, sest nendega halvasti ümberkäimise puhul võib juhtuda kõiksugu kummalisi asju.

Teisipäeval, 14.veebruaril tähistasime sõbrapäeva mängupeoga “Sõbrake, tule mängi minuga!“.  Peole sissepääsuks oli tarvis selga panna midagi punast või südametega. Ühises ringis mängiti teada-tuntud laulu- ja tantsumänge ning räägiti sõprusest ja sõpradest. Üksteisele kingiti sõbrapäeva kaarte ja maiustusi. Pidu lõppes väikeste leiutajate tunnustamisega.

Selleaastasel  väikeste leiutajate konkursil osales jällegi palju lapsi. Konkurss kuulutati välja jaanuarikuus ning see lõppes näituse avamisega ning osalejate tunnustamisega sõbrapäeva mängupeol. Meisterdused olid väga vahvad. Rõõmustab, kui nutikalt ja oskuslikult osatakse kasutada majapidamises leiduvat jääkmaterjali. Kõik valminud esemed on igapäevaselt kasutatavad kas siis mänguasjana, õppevahendina, ehtena või sisustuselemendina.

Väikesed leiutajad-meisterdajad: Arabella Laud („Meduus“), Tõnis Rull („Rong Tom“), Mirelle ja Kertu Kaljusaar („Pidu“), Anett ja Mia Lorena Marmor („Nukumaja“), Joel ja Joonas Lemvald („Lauajalgpall“), Marten Palmi („Õhupall“), Heleriin Rõlkov („Kass“, „Uss“),  kaisumõmmid („Otsin loomi“),  Kadrili Oja („Lotte Veski“), Marten Moorits („Draakon“), Piret Palmi („Täring“), Mehis Must („Autoparkla“), Getter Männiste („Krabi“), Mirjam Kasar („Ehtelaegas“), Karmo Kleen („Auto- mõnusate asjade hoidja“), Lilian Okas („Lotte pesumasin“), müramõmmid („Pudelimäng“),   Kaisa Heleen Rull („Inimene“, „Akvaarium“), Marii Kutsar („Mesilane“), Mirtel Pullisaar („Lepatriinu pere“), Lilli Johhanna Teas („Pet Shopi maja“), Jaan Sander Välimäe („Pillid“, „Tigu ja seened“), Klen-Kenneth Erm („Pingviini-tops“), Lukas Martti Teas („Ralliauto“), Romet ja Robin Randalainen („Veemadu“, „Piraadilaevad“), An Tõnise („Troll“), Sandra Šelgunov („Tantsijad“, „Kass“, „Sajajalgne“), Hanna-Brith Pelt („Laegas“, „Tassid“), Marite Moorits („Kass – patsikummihoidja“), Marinelle Maasing („Võlulabürint“), marumõmmid („Pildiraam“, „Lilled ja lepatriinud“).

Parimaks leiutiseks 2017 tunnistati „Auto – mõnusate asjade hoidja“, mille meisterdas Karmo Kleen.

Kõiki väikeseid leiutajaid autasustati kiidukirja ja mõmmi-maiusega. Osalejate vahel loositi välja perepilet veekeskusesse. Loosiõnn naeratas Mirelle ja Kertu perele.

Suur-suur tänu kõikidele vahvatele osalejatele!

Neljapäev, 9.veebruar – mõmmipere 112 päev, sest sel päeval tegime meie oma 112 pildi. Pildi tegemiseks valisime Mõmmimäe lumise külje, kuhu siis helkurvestides aiarühmade lapsed hädaabinumbri moodustasid. Tegemist on juba traditsiooniks kujunenud ettevõtmisega – nimelt kutsub Häirekeskus juba aastaid  kõiki lasteaedu, koole, noorteringe, peresid üles meisterdama lumest ja/või lumele hädaabinumbri 112. Euroopa 112 päev loodi üle-euroopalisest hädaabinumbrist 112 teadlikkuse tõstmiseks ja seeläbi abi kättesaadavuse parandamiseks Euroopa Liidus. Euroopa 112 päeva tähistatakse  alates aastast 2009 ning see toimub 11.veebruaril.

Neljapäeval, 19.jaanuaril said lapsed vaadata Onu Ervini Lasteteatri etendust „Elsa ja Anna võlumaal”. See oli tõeline elamus  ja eriti tüdrukutele, sest publiku ette astusid laste suured lemmikud – printsessid Elsa ja Anna. Lavastust ilmestasid kaunid kostüümid ja imeilusad laulud.

Sünnipäevapidu 9

Kolmapäeval, 18.jaanuaril tähistas lasteaed oma 29.sünnipäeva. Aukohal sünnipäevatoolil istus maja esimene karuke.  Pidu  algas traditsiooniliselt Mõmmipere laulu ja sünnipäevalaulu laulmisega. Sünnipäevakõne pidas direktor Heidi.

Seejärel andsid oma head soovid ja kingitused üle lapsed. Kaisumõmmid kinkisid õppemängu, müramõmmid seinapildi, marumõmmid õhupalli-kaardi. Esimese klassi laste ja õpetaja Margiti tervitus oli eriti lustakas, sest see anti edasi vahva laulu  ja tantsu saatel. Kingituseks toodi mõmmi-kaardi pakk ja kooli logoga mälupulk. Lasteaiaperet oli õnnitlema tulnud ka vallavanem Jüri, kaasas kotitäis komme.

Ja siis oligi aeg üllatuseks – nagu võluväel astus piduliste ette kloun Ummi. Klouni etteasted, trikid ja mustkunst, tekitasid suurt-suurt elevust. Eriti vahva oli see, et paljudes  trikkides said lapsed ka ise kaasa lüüa. Laste ja õpetajate silmapaarid jälgisid võlutult klouni ja tema trikitamist, mida jätkus pea tunniks ajaks. Nii palju  nalja ja rõkkavat naeru polnud majas ammu olnud. Oli väga vahva sünnipäevapidu!

Suur-suur aitäh vahvate kingituste eest! Mõmmipehmed kallistused sõpradele ja kloun Ummile!

Kolmapäeval, 11.jaanuaril oli lasteaias kuppelkino ehk  mobiilne planetaarium. Tegemist on  täispuhutava poolpalliga, mis meenutab taevasfääri. Kinoteatri maksimaalne kõrgus on 3,2 meetrit ja maksimaalne diameeter on 5 meetrit. Planetaarium mahutab kuni 35 inimest. Filmi vaadatakse mattidel istudes. Meie lapsed on ka eelnevatel aastatel kuppelkinos käinud.  Seekord vaatasid aiarühmade lapsed  multifilmi veealusest keskkonnast. Peategelasteks olid kalad, kes päästsid reostuse eest oma kodurifi. Põnev keskkond ja „filmi sees”  olemine pakkus lastele suurt elevust.

Novembrikuus toimus MTÜ  Aga Mina poolt korraldatud konkurss, mille raames kingiti  „Aga Mina” põrandamängud 50-le lasteaiale. Antud konkurss oli suunatud eelkõige väikese lastearvuga ja  äärealadel asuvatele lasteaedadele. Konkursi eesmärgiks oli toetada lasteaedu õppevahendiga, mida saab integreerida igapäevastesse õppetegevustesse ohutusalaste teemade käsitlemiseks. Ka meie lasteaed osales antud projektis ning esitas oma taotluse.

Kokku esitati üldse 233 taotlust. Valiku tegemisel võttis komisjon  arvesse lasteaia suurust ja asukohta ning seejuures oli väga oluline ka lasteaia senine vigastuste ennetusalane tegevus ning nägemus mängu rakendamisest oma lasteaias.

50 lasteaeda selgus kahes osas –  komisjon valis välja esitatud taotluste alusel 45 lasteaeda ning paralleelselt toimus valik ka Aga Mina Facebooki lehel, kus selgitati välja 5 lasteaeda, kel on kõige aktiivsem ohutust ja tervist väärtustav toetajaskond. Ja tuli välja, et meie lasteaial oligi nii suur toetajaskond, et saime mängu Facebooki mängu tulemusel.

Suur-suur tänu kõikidele headele toetajatele, kes aitasid mõmmiperel see vahva põrandamäng saada!