Mõmmi uudised

Neljapäeval, 1.juunil tähistas lastepere lastekaitsepäeva õuemängupeoga. Ühise rongkäiguga suunduti  piimandusmuuseumi kiigeplatsile, kus muusikaõpetaja Eha juhendamisel lauldi ja tantsiti ning mängiti mitmeid rahvalikke mänge. Põnevust valmistas kiikumine suurel külakiigel. Nii nagu eelnevatelgi lastekaitsepäevadel, lõppes mängupidu jäätise söömisega.

ESIMENE LUMI JA ESIMENE LILL,                                                                                        

ESIMESED SAMMUD JA JONNIJORUPILL.                                                                              

ESIMENE VALU JA ESIMENE NUTT,                                                                                      

VANAEMA PAITUS JA PÖIAL-LIISI JUTT.                                                               

ÄREVUSES PILGUD JA LILLI HOIDVAD PEOD –                                                                   

ESIMENE MINEK, MIS KAUAKS MEELDE JÄÄB!

Kolmapäeval, 31.mail toimunud lõpetajate peol „Tuult tiibadesse!“ sooviti head kooliteed lasteaia 29.lennule. Lasteaia lõpetasid: Marii Kutsar, Marili Taul, Marinelle Maasing, Sandra Šelgunov, Kaisa Heleen Rull, Lilli Johhanna Teas, An Tõnise, Bert Repnau, Romet Randalainen, Olari Kala, Klen-Kenneth Erm, Lukas Martti Teas.

Pidulik aktus algas õpetajate Edi ja Eha ning direktor Heidi tervitusesinemisega. Seejärel tulid nooremate mängukaaslaste nimel lõpetajaid tervitama Hanna-Brith Pelt ja Christian Tamm. Üheskoos loeti luuletus ning Hanna-Brithi esituses kõlas laul „Pesapuu“. Väikese eeskavaga esinesid lõpetajad. Oma esinemist alustati Mõmmipere lauluga. Järgnes vahva luulepõimik , mida ilmestasid mitmed laulud.

Meeleolukale eeskavale järgnes tunnistuste kätteandmine. Kingituseks sai iga lõpetaja mõmmi logo ja enda nimega kotikese, rinnamärgi, ajalehe ja lilleõie.                                                                           Lõpetajaid ja lasteaiaperet õnnitlesid lastevanemate nimel Anto Rull ja Kaidi Kala. Lasteaiale anti üle kingitusena laud koos raamatutega.

Seejärel oligi kõigil külalistel võimalus õnnitleda päevakangelasi. Lillede, kingituste ja heade soovide üleandmine tekitas mõneks ajaks mõnusat elevust ja melu. Pärast õnnitlemist ja pildistamist suunduti õue, kus lõpetajad lennutasid õhupallidega teele oma head soovid. Toimus bankett, kus pakuti pidupäevatorti, morssi ja puuvilju.

Tuult tiibadesse, armsad lõpetajad!

Mai teisel poolel toimusid rühmade kevadised spordipäevad. Võisteldi traditsioonilistel aladel nagu sprint, pallivise, hoota kaugushüpe, krossijooks. Müramõmmi rühma kiiremateks ja osavamateks osutusid  Emili Eilmann, Janelle Schasmin, Kertu Kaljusaar, Mehis Must, Randel Sepp, Marten Moorits. Marumõmmide tublimad väikesed sportlased on Marite Moorits, Kristelle Kurss, Kaisa Heleen Rull, Marinelle Maasing, Christian Tamm, Robin Randalainen, Klen-Kenneth Erm ja Romet Randalainen.

Neljapäeval, 25.mail sai teoks vanema aiarühma laste väljasõit Eistveresse ja lasteaias ööbimine. Ettevõtmist oodati pikisilmi juba mõnda aega ning seepärast oli  toimumispäev  täis suurt sagimist ja elevust. Eistveres tehti rännak ümber järve. Päikesepaisteline ja tuulevaikne ilm oli matkasellidele igati soodne. Rajal uudistati ümbritsevat loodust – uuriti taimi,  putukaid,  konnasid, kuulati linnulaulu  (loeti, mitu korda kägu õnne kukub), otsiti koprate ehitustööd. Retkelt tagasi jõudes joosti ja mängiti mõisapargis. Piknikulaual oli traditsiooniline söök – grillviinerid, aedviljasalat, rabarberi-plaadikook, puu- ja juurviljad, morss. „Eine murul” pani lapsed mõnda aega vaikselt ühele tegevusele keskenduma, sest rännak ja jooksmine olid kõhud kõigil tühjaks teinud. Kuni bussi tulekuni jalutati ja mängiti veelgi pargis. Pargi suurte puude vahel nägid lapsed  looma, kes lähemal vaatlusel osutus tuhkruks.

Lasteaeda tagasi jõudes toimus esmalt suur pesemisprotseduur – puhtaks pidid saama kõigi rännumeeste näod, käed ja jalad. Seejärel sai igaüks kuni kinoõhtuni tegeleda talle meeldivaga. Loomulikult eelistati koos sõpradega mängimist. Filmiõhtu kavas oli seekord „Väike prints” ning enamus lapsi vaatas filmi ka lõpuni. Kui õues oli parasjagu hämaraks läinud, suunduti maja ringkäigule. Tegemist on ööbimise juurde kuuluva tavapärase põneva ja elevust tekitava ettevõtmisega. Sama kehtib padjasõja kohta – ka see sai maha peetud! Ja siis põrandale magama. Unejutt oli ammugi loetud ja kell tublisti üle südaöö, kui viimased väikesed vaprad uinusid…

Suur-suur tänu Toivo Vaksale, Merike Touartile ja Maarja Okasele sündmuse korraldamisele  kaasa aitamise eest! Mõmmipehmed kallistused teile!

Kolmapäeval, 24.mail toimus suur kevadkontsert „Mai käib lauldes mööda aasa“, millele järgnes  mailaat. Kontserdil kõlasid eelkõige luuletused, laulud, pillilood kevadest. Kava oli mahukas, sest lapsed tahtsid näidata, mida kõike on selgeks õpitud. Üles astusid kõikide rühmade lapsed, tantsuringi tüdrukud Karmen Lemvaldi juhendamisel, solistid. Marumõmmi rühma lapsed mängisid  muusikaõpetaja Eha eestvedamisel muusikali „Kevadvärvid”. Pidu lõppes ühislauluga „Juba linnukesed”.

Seejärel suundusid peolised mailaadale. Järgnev pooltund oli täis tõelist laadamelu. Sobilikku kaupa jätkus kõigile – müügiks  oli ehteid, kudumeid, mänguasju, rohkelt küpsetisi, ka lilletaimi. Tundus, et rahule jäid nii ostjad kui müüjad. Leiti, et järgmisel kevadel võiks mailaat jällegi toimuda koos vanematega.

 Reedel, 12. mail said lapsed vaadata Lasteteater Mäng näitlejate esituses lavastust „Kuidas saada heaks“. Etendus oli omanäoline, sest seda ilmestas lisaks muusikapaladele ka loo joonistamine suurele tahvlile.

Maikuu kahel esimesel nädalal toimusid rühmades laste ja emade mängupeod „Emme, palun tule mängi minuga!“.

Kolmapäeval, 10.mail toimus Kaisumõmmi rühma  pidu. Kõigepealt mindi üheskoos saali ning õpetajate eestvedamisel mängiti lõbusaid laulu- ja tantsuringmänge. Lastele valmistas suurt rõõmu tantsida koos emmedega. Pärast saalis lustimist söödi rühmas küpsisetorti, mille lapsed olid hommikul valmistanud. Emmed said kingituseks kenad kaelakeed ja kaardid.

Neljapäeval, 11.mail lustisid aga Müramõmmi rühma lapsed ja emad. Ka nende koosolemine algas saalis ühises laulu-ja tantsuringis. Põnevaid tegevusi jätkus hiljem rühmaruumidessegi. Nimelt toimusid siis osavusmäng kastanitega ja  tähelepanumäng. Lapsed ja emad vaatasid veel üheskoos laste kasvumappe ja joonistasid perepildi. Peolaual olid laste poolt hommikul valmistatud küpsisetort ja morss. Tort maitses imehästi nii väikestele kui suurtele peolistele. Emad said kingituseks seinapildid ja käevõrud.

 

Marumõmmi rühma mängupidu toimus neljapäeval, 17.mail piimandusmuuseumi õuel. Peoks hakati valmistuma juba hommikul, kui lapsed küpsetasid õhtuse pikniku jaoks kaneeli – ja juusturulle. Piimandusmuuseumi õuele mindi lasteaia juurest ühise rongkäiguga. Õuepidu algas ühislaulu ja-tantsuga. Seejärel tervitasid lapsed emasid luuletusega „Esimene kiri”. Laste esinemist ilmestas „”üllatusnäitus” emade portreedest. Üheskoos mängiti teada-tuntud ringmänge nagu „Meil on üks tore tädi” ja „Lapaduu”. Lastele toimus võistlus, mille käigus tuli territooriumilt üles leida kott maiustustega. Emmedele korraldati mäng, kus nad kompimise teel pidid ära tundma erinevaid tarbeesemeid. Peo lõppedes söödi laste küpsetatud saia ja tehti ühispilti. Emad said kingituseks kaunites käsitöökottides „Rõõmu tee”.

Neljapäeval, 27.aprillil  käisid aiarühmade lapsed Sassi talus sealseid linde-loomi uudistamas. Enamus lastele oli see esmakordne kohtumine suursuguste jaanalindudega, minikängurutega ja kirevate viirpapagoidega. Eriti rõõmustasid lapsi uhke papagoi, kes teretada oskas ning väike vilgas orav. Igatahes oli uudistamist palju ning tunnike talus möödus kiiresti ja lõbusalt.

Suur-suur tänu lahkele pererahvale vastuvõtu eest!

17.-21.aprill – mõmmipere südamenädal. Südamenädala  tähtsamaks eesmärgiks oli eelkõige laste kehalise aktiivsuse suurendamine läbi erinevate liikumistegevuste ning tervisliku eluviisi tähtsustamine. Tervisekasvatus oli lõimitud kõikide valdkondade ja tegevustega, mida nädala jooksul rühmades käsitleti. Esmaspäev oli pallimängupäev , mil mängiti erinevaid pallimänge (jalgpall, korvpall). Korraldati teatevõistlusi, kus kasutati vahenditena eelkõige palle. Teisipäev – Mõmmimäe krossijooks  ja vigurjooks. Kolmapäeval mängiti maastikumängu, mille käigus tuli lasteaia õuealalt üles otsida 7 kontrollpunkti. Igas punktis tuli mängukaardile joonistada vastava värviga süda. Neljapäeval valmistasid lapsed aga südamesalatit. Suurt rõõmu valmistas talveperioodiks suletud seiklusraja avamine. Südamenädala tegemisi toetas Järva Maavalitsus ja Tervise Arengu Instituut.

Kolmapäeval, 19.aprillil said lapsed vaadata Keila Miku-Manni Lasteteatri  muusikalist lavastust „Lamba samba“.  Keila teatritrupp on meie lasteaia üks lemmikuid ning nende lustakad etendused on alati väga oodatud.

Neljapäeval, 13.aprillil toimus kostümeeritud mängupidu ehk jänkude ja tibude paraad. Kevadpühi tähistav pidu algas paraadi ja tibutantsuga.  Märtsikuu draamanädala raames olid kõikide rühmade lapsed selgeks õppinud lavastused ning need ka kaaslastele ette mängiti. Kaisumõmmide lavastus oli seatud tuntud lastelaulu  „Rongisõit“ ainetel. Müramõmmid mängisid pühadeteemalise loo „Lõbus tibuke“.  Marumõmmi rühma lapsed esitasid muusikali  „Kevadvärvid“.  Marinelle Maasing ja Marii Kutsar   mängisid igihalja loo jänesepojast, kes ei tahtnud magama jääda ning Kaisa Heleen Rull ja Romet Randalainen teada-tuntud muinasjutu  Punamütsikesest ja hundist. Lavastuste vaheaegadel  esinesid laululapsed, kes esindavad lasteaeda valla lauluvõistlusel. Pidu lõppes ühises tantsuringis ning igale lapsele  lihavõttejänese poolt toodud väikese pühademaiuse jagamisega.  Hiljem toimus aiarühmades veel üks põnev tegevus – Heidi näitas lastele, kuidas valmistada maiustust „Kirju koer“. Imeliku nimega  „rullkook“ maitses lastele hästi. Kõik said ka retsepti koju kaasa, et pühade ajal üheskoos perega antud maiuspala valmistada.

Reedel, 7.aprillil toimus Paide Kultuurikeskuses Järvamaa 5.alushariduse konverents „Väärtustades Järvamaa alusharidust“. Konverentsil osales 110 lasteaia töötajat. Konverentsi päevakavas oli 8 ettekannet, milles avanes lasteaedade ajalugu, nende  muutumine ajas, tänane päev ja tuleviku suundumus. Konverentsi pidulikus osas andis Järva maavanem Alo Aasma kätte Järvamaa koolieelsete lasteasutuste juhtide ühingu ja Järva maavalitsuse tänukirjad ja meened tublimatele lasteaednikele. Meie majast pälvis tunnustuse õpetaja Ülle Laarmaa.

Teisipäeval, 14.märtsil tähistasime emakeelepäeva väikeste deklamaatorite konkursiga „Mina ka“.  Laste esituses kõlanud luuletused rääkisid meie kaunist emakeelest, kevadest, lapsest ja tema tegemistest, vahvatest asjadest ja nähtustest meie ümber. Luuletusi sai õpitud nii kodus kui lasteaias.

Müramõmmi rühma tublid luuletuste lugejad olid: Piret Palmi (1.koht), Emili Eilmann (2.koht), Kertu Kaljusaar (3.koht), Mia Lorena Marmor (eripreemia), Kadrili Oja (eripreemia), Mirjam Kasar, Liise Härm, Getter Männiste, Marten Moorits, Cris Eilmann, Mehis Must, Oskar Repnau.

Marumõmmi rühma tublid deklamaatorid olid: Hanna-Brith Pelt (1.koht), Jaan Sander Välimäe (2.koht), Kerli Tõnise (3.koht), Kaisa-Heleen Rull (eripreemia), Marite Moorits (eripreemia), Robin ja Romet Randalainen (eripreemia), Lilli Johhanna Teas (eripreemia), Marii Kutsar, Sandra Šelgunov, Marinelle Maasing, Meriliis Härm, Marili Taul, Bert Repnau, Olari Kala, Lukas Martti Teas, Jessper Kivimurd. Kõik lugejad said kiidukirja ja kamatahvli.

Veebruaris välja kuulutatud jutukonkursil „Oma lugu“ osalesid: Heleriin Rõlkov, Marite Moorits, Sandra Šelgunov, Hanna-Brith Pelt, Mirtel Pullisaar, Marinelle Maasing.  Laste kirjutatud luuletused ja jutud ning joonistatud pildid olid väga vahvad ja „rääkisid oma loo“ tähtsatest kodustest ja Eesti asjadest. Tublid autorid said kiidukirjad ja kamatahvli.

Esmaspäeval, 13.märtsil käisid aiarühmade mudilased rahvamajas etendust „Tsirkuse maagia“ vaatamas. Laste ette astus kloun, kes naerutas publikut ja tegi põnevaid mustkunstitrikke. Teda abistas assistent Katariina ja publiku seast valitud vanemad koolilapsed. Erilist elevust tekitas nooremate laste seas just Katariina etteaste oma hoolealustega, kelledeks olid kaks koera ja kass. Särasilmil vaadati, kuidas loomakesed läbi rõnga hüppasid, keerutasid, tantsisid. Oli vahva hommikupoolik  koos tsirkusemaagiaga!

6.-10.märts – tüdrukute nädal. Tüdrukute nädal oli täis põnevaid tüdrukute jutte ja tegemisi. Tüdrukud tegid õmblustööd (õmblesid nööpe ja traageldasid), kokkasid (valmistasid küpsisetordi), pidasid pidu. Müramõmmi tüdrukud meisterdasid endile uhked kroonid, marumõmmi tüdrukud aga printsessid ja paleed. Kolmapäev ja neljapäev olid „kostüümipäevad“ ning siis võisid tüdrukud kanda uhkeid kleite ja peakatteid, ühesõnaga kostümeerida  end kelleks tahes. Kõige rohkem liikus majas ringi printsesse ja haldjaid, ent oli ka mõni ingel ja isegi lepatriinu piiga.

Teisipäeval, 7.märtsil said lapsed vaadata Hea Tuju Teatri lasteetendust „Planeet Neemo“.

Teisipäeval, 28.veebruaril tähistasime vastlapäeva. Laste ja õpetajate rõõmuks sai seda seekord lumiselt teha. Mõmmimäel oli parasjagu niipalju lund, et kõik vastlalised said oma liud lastud ning lund jätkus ka lumekindluse ja lumememmede tegemiseks. Paraku tuleb märkida, et mäelt lahkudes oli see üpris lumetuks ja roheliseks muutunud. Lõunalauas söödi hernesuppi ja vastlakukleid. Kõik lapsed said kaela papist- pidust vastlamedalid ja taskusse kuldsed šokolaadimedalid. Hõissa, vastlad!

Neljapäeval, 23.veebruaril tähistasime vabariigi sünnipäeva mängupeoga „Sini-must-valge“. Saal oli piduehteis – seintel  sinasid rukkililled ja aukohal  troonis Eesti lipp. Pidu algas hümni laulmisega. Tore oli kuulata-vaadata, kui hästi vanemad lapsed oskavad hümni kaasa laulda. Seejärel toimus väike kontsert. Kaisumõmmid marssisid  rukkilille ja lipulaulu saatel, müramõmmid lugesid luuletuse kodumaast ning marumõmmide esituses kõlas laul „Mulle meeldib Eestimaa“ ja luuletus „Vabariigi aastapäevaks“. Pidu lõppes ühises laulu- ja tantsuringis.

Elagu Eesti!

Rahvuskultuuri nädala (20.-23.veebruar) raames räägiti rühmades armsast Eestimaast ja Eesti Vabariigist, elust vanasti ja tänapäeval, kultuuritraditsioonidest, kuulsatest inimestest ja tegemistest. Kunstitegevustes kajastati meie rahvussümboolikat  ja armsaid Eesti asju.  Lasteaiapere toidulauda rikastasid rahvustoidud – esmaspäeval söödi kama, teisipäeval  odrakaraskit ning kolmapäeval  valmistasid vanema aiarühma lapsed tervele lasteaiaperele kaeraküpsiseid.

Esmaspäeval, 20.veebruaril toimus õpetajate ja lastevanemate ühiskoolitus „Lahendused laste probleemidele“. Koolitust viis läbi Järvamaa Rajaleidja Keskuse sotsiaalpedagoog Heidi Antons.

Neljapäeval, 16.veebruaril külastas lasteaeda Lasteteater Lepatriinu ning lapsed said vaadata nende lustakat lastelavastust „Ahhaa, Ehhee, Ohhoo“. Etendus õpetas lastele, kui tähtis on oma mänguasju hoida, sest nendega halvasti ümberkäimise puhul võib juhtuda kõiksugu kummalisi asju.

Teisipäeval, 14.veebruaril tähistasime sõbrapäeva mängupeoga “Sõbrake, tule mängi minuga!“.  Peole sissepääsuks oli tarvis selga panna midagi punast või südametega. Ühises ringis mängiti teada-tuntud laulu- ja tantsumänge ning räägiti sõprusest ja sõpradest. Üksteisele kingiti sõbrapäeva kaarte ja maiustusi. Pidu lõppes väikeste leiutajate tunnustamisega.

Selleaastasel  väikeste leiutajate konkursil osales jällegi palju lapsi. Konkurss kuulutati välja jaanuarikuus ning see lõppes näituse avamisega ning osalejate tunnustamisega sõbrapäeva mängupeol. Meisterdused olid väga vahvad. Rõõmustab, kui nutikalt ja oskuslikult osatakse kasutada majapidamises leiduvat jääkmaterjali. Kõik valminud esemed on igapäevaselt kasutatavad kas siis mänguasjana, õppevahendina, ehtena või sisustuselemendina.

Väikesed leiutajad-meisterdajad: Arabella Laud („Meduus“), Tõnis Rull („Rong Tom“), Mirelle ja Kertu Kaljusaar („Pidu“), Anett ja Mia Lorena Marmor („Nukumaja“), Joel ja Joonas Lemvald („Lauajalgpall“), Marten Palmi („Õhupall“), Heleriin Rõlkov („Kass“, „Uss“),  kaisumõmmid („Otsin loomi“),  Kadrili Oja („Lotte Veski“), Marten Moorits („Draakon“), Piret Palmi („Täring“), Mehis Must („Autoparkla“), Getter Männiste („Krabi“), Mirjam Kasar („Ehtelaegas“), Karmo Kleen („Auto- mõnusate asjade hoidja“), Lilian Okas („Lotte pesumasin“), müramõmmid („Pudelimäng“),   Kaisa Heleen Rull („Inimene“, „Akvaarium“), Marii Kutsar („Mesilane“), Mirtel Pullisaar („Lepatriinu pere“), Lilli Johhanna Teas („Pet Shopi maja“), Jaan Sander Välimäe („Pillid“, „Tigu ja seened“), Klen-Kenneth Erm („Pingviini-tops“), Lukas Martti Teas („Ralliauto“), Romet ja Robin Randalainen („Veemadu“, „Piraadilaevad“), An Tõnise („Troll“), Sandra Šelgunov („Tantsijad“, „Kass“, „Sajajalgne“), Hanna-Brith Pelt („Laegas“, „Tassid“), Marite Moorits („Kass – patsikummihoidja“), Marinelle Maasing („Võlulabürint“), marumõmmid („Pildiraam“, „Lilled ja lepatriinud“).

Parimaks leiutiseks 2017 tunnistati „Auto – mõnusate asjade hoidja“, mille meisterdas Karmo Kleen.

Kõiki väikeseid leiutajaid autasustati kiidukirja ja mõmmi-maiusega. Osalejate vahel loositi välja perepilet veekeskusesse. Loosiõnn naeratas Mirelle ja Kertu perele.

Suur-suur tänu kõikidele vahvatele osalejatele!

Neljapäev, 9.veebruar – mõmmipere 112 päev, sest sel päeval tegime meie oma 112 pildi. Pildi tegemiseks valisime Mõmmimäe lumise külje, kuhu siis helkurvestides aiarühmade lapsed hädaabinumbri moodustasid. Tegemist on juba traditsiooniks kujunenud ettevõtmisega – nimelt kutsub Häirekeskus juba aastaid  kõiki lasteaedu, koole, noorteringe, peresid üles meisterdama lumest ja/või lumele hädaabinumbri 112. Euroopa 112 päev loodi üle-euroopalisest hädaabinumbrist 112 teadlikkuse tõstmiseks ja seeläbi abi kättesaadavuse parandamiseks Euroopa Liidus. Euroopa 112 päeva tähistatakse  alates aastast 2009 ning see toimub 11.veebruaril.

Neljapäeval, 19.jaanuaril said lapsed vaadata Onu Ervini Lasteteatri etendust „Elsa ja Anna võlumaal”. See oli tõeline elamus  ja eriti tüdrukutele, sest publiku ette astusid laste suured lemmikud – printsessid Elsa ja Anna. Lavastust ilmestasid kaunid kostüümid ja imeilusad laulud.

Sünnipäevapidu 9

Kolmapäeval, 18.jaanuaril tähistas lasteaed oma 29.sünnipäeva. Aukohal sünnipäevatoolil istus maja esimene karuke.  Pidu  algas traditsiooniliselt Mõmmipere laulu ja sünnipäevalaulu laulmisega. Sünnipäevakõne pidas direktor Heidi.

Seejärel andsid oma head soovid ja kingitused üle lapsed. Kaisumõmmid kinkisid õppemängu, müramõmmid seinapildi, marumõmmid õhupalli-kaardi. Esimese klassi laste ja õpetaja Margiti tervitus oli eriti lustakas, sest see anti edasi vahva laulu  ja tantsu saatel. Kingituseks toodi mõmmi-kaardi pakk ja kooli logoga mälupulk. Lasteaiaperet oli õnnitlema tulnud ka vallavanem Jüri, kaasas kotitäis komme.

Ja siis oligi aeg üllatuseks – nagu võluväel astus piduliste ette kloun Ummi. Klouni etteasted, trikid ja mustkunst, tekitasid suurt-suurt elevust. Eriti vahva oli see, et paljudes  trikkides said lapsed ka ise kaasa lüüa. Laste ja õpetajate silmapaarid jälgisid võlutult klouni ja tema trikitamist, mida jätkus pea tunniks ajaks. Nii palju  nalja ja rõkkavat naeru polnud majas ammu olnud. Oli väga vahva sünnipäevapidu!

Suur-suur aitäh vahvate kingituste eest! Mõmmipehmed kallistused sõpradele ja kloun Ummile!

Kolmapäeval, 11.jaanuaril oli lasteaias kuppelkino ehk  mobiilne planetaarium. Tegemist on  täispuhutava poolpalliga, mis meenutab taevasfääri. Kinoteatri maksimaalne kõrgus on 3,2 meetrit ja maksimaalne diameeter on 5 meetrit. Planetaarium mahutab kuni 35 inimest. Filmi vaadatakse mattidel istudes. Meie lapsed on ka eelnevatel aastatel kuppelkinos käinud.  Seekord vaatasid aiarühmade lapsed  multifilmi veealusest keskkonnast. Peategelasteks olid kalad, kes päästsid reostuse eest oma kodurifi. Põnev keskkond ja „filmi sees”  olemine pakkus lastele suurt elevust.

Novembrikuus toimus MTÜ  Aga Mina poolt korraldatud konkurss, mille raames kingiti  „Aga Mina” põrandamängud 50-le lasteaiale. Antud konkurss oli suunatud eelkõige väikese lastearvuga ja  äärealadel asuvatele lasteaedadele. Konkursi eesmärgiks oli toetada lasteaedu õppevahendiga, mida saab integreerida igapäevastesse õppetegevustesse ohutusalaste teemade käsitlemiseks. Ka meie lasteaed osales antud projektis ning esitas oma taotluse.

Kokku esitati üldse 233 taotlust. Valiku tegemisel võttis komisjon  arvesse lasteaia suurust ja asukohta ning seejuures oli väga oluline ka lasteaia senine vigastuste ennetusalane tegevus ning nägemus mängu rakendamisest oma lasteaias.

50 lasteaeda selgus kahes osas –  komisjon valis välja esitatud taotluste alusel 45 lasteaeda ning paralleelselt toimus valik ka Aga Mina Facebooki lehel, kus selgitati välja 5 lasteaeda, kel on kõige aktiivsem ohutust ja tervist väärtustav toetajaskond. Ja tuli välja, et meie lasteaial oligi nii suur toetajaskond, et saime mängu Facebooki mängu tulemusel.

Suur-suur tänu kõikidele headele toetajatele, kes aitasid mõmmiperel see vahva põrandamäng saada!